Studia niderlandystyczne / Dutch Studies

Studia niderlandystyczne łączą charakter studiów filologicznych z profilem kulturoznawczym. W programie studiów oprócz bloku Praktycznej nauki języka niderlandzkiego (w sumie 900 h zajęć na studiach licencjackich) przewidziano również przedmioty akademickie, z których wiele ma charakter kulturoznawczy.

Aan de UAM in Poznań hebben we een BA en een MA neerlandistiek.

BA Dutch Studies :: Studia niderlandystyczne (licencjackie)
MA Dutch Studies - Studia niderlandystyczne (magisterskie)

Studia / Studie

Aktualny program studiów licencjackich i magisterskich można znaleźć pod poniższym linkiem: Programy studiów

Więcej - Lees verder…

Dlaczego niderlandzki w Poznaniu?

...bo język niderlandzki jest wielkim językiem ...bo firmy niderlandzkie i belgijskie są wszędzie ...bo są fajne studia w świetnej atmosferze ...bo bardzo szybko zaczniesz mówić po niderlandzku …

Więcej - Lees verder…

Kontakt / Contact

Zakład Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich Wydział Anglistyki UAM Kolegium Heliodora Święcickiego ul. Grunwaldzka 6 60-780 Poznań tel: (+48) 61 829 3557 Department of …

Więcej - Lees verder…

Wiadomości - Nieuws

Egzaminy CNaVT 2024

Informujemy, że w tym roku będziemy znów organizować egzaminy CNaVT (Certificaat Nederlands als Vreemde Taal Taalunie) na każdym poziomie (A2-C1). Zapisy przyjmujemy do 15 marca. Egzaminy będą odbywać się między 1 a 15 maja (dokładne daty zostaną podane w późniejszym terminie).

Więcej - Lees verder…

20.02.2024

Wigilia

19.12.23 odbyła się wigilia studentów i wykładowców naszego Zakładu Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich.

Więcej - Lees verder…

21.12.2023

Sinterklaas

W dniu 5 grudnia na naszej uczelni odbyło się wyjątkowe wydarzenie o nazwie Sinterklaas. Dzień rozpoczął się wraz z przemarszem Sinterklaasa, który dumnie przewodził orszakowi w towarzystwie swojego wiernego konia oraz barwnie ubranych Piety.

Więcej - Lees verder…

09.12.2023