Kiermasz dla Ukrainy

KIERMASZ „POMAGAMY UKRAINIE” – SPRAWOZDANIE

8 marca 2022 r. w godzinach 11:15 – 13:15 odbył się w Collegium Heliodori Święcickiego kiermasz ciast i książek zorganizowany przez Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki Oranjes. Zebrane pieniądze (4700 złotych!!!) zostały przekazane na pomoc Ukrainie.

Przygotowaniem stoiska i sprzedażą zajęli się Karolina Pakulska, Ewa Bazarnik, Karina Włosińska, Karolina Gatz, Michał Kaczmarek i Robert de Louw. Zdjęcia wykonała Ula Kot.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy kupili ciasta, książki i przypinki. Dzięki Waszej szczodrości udało się zebrać tak pokaźną sumę!

Dziękujemy wszystkim, którzy na własny koszt upiekli ciasta: Karinie Włosińskiej, Mai Korman, Karolinie Gatz, Oli Filipiuk, Julii Gulik, Kasi Książek, Weronice Dziurlei, Joannie Wichtowskiej i jej mamie, Pauli Czartowskiej, Karolinie Badeckiej i Joannie Meesters. Ciasta, m.in. serniki (także w wersji wegańskiej), ciasto czekoladowe, babeczki i ciasto marchewkowe, były przepyszne. Zostały po nich tylko okruszki. :)

Dziękujemy też wszystkim, którzy przekazali książki (w języku polskim, angielskim i niderlandzkim). Darczyńców było sporo: Aldona Górna z Biblioteki Filologicznej Novum, Danuta Furszpaniak ze Studium Językowego, Katarzyna Burzyńska, Joanna Meesters, Tomasz Szczegóła, Przemysław Paluszek, Michał Wenderski, Mikołaj Buczak, Liv Fąferek, Bartek Serek, Monika Dąbrowska, Kasia Książek, Łukasz Wencka, Milena Radziejewska, Magdalena Szukalska, Gabi Motas, Dorota Banasik, Agnieszka Kuraś, Michał Kaczmarek, Martyna i Piotr Kliksowie oraz Zuza Szol.

Podziękowania należą się również Dziekanie Wydziału Anglistyki prof. UAM dr hab. Joannie Pawelczyk, pani Halinie Koprowskiej, paniom z BOW oraz osobom, które pomogły w przeniesieniu książek, szczególnie Hubertowi Wolaninowi.

Karolina Pakulska i Robert de Louw w imieniu Oranjes

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/WWCeXW1fdNM6raNe9